Kapitola 1. - Posedlost

12. july 2014 at 12:56 | FuckedMia |  Přitažlivost
Velmi půvabná dívka seděla. Ačkoliv pod velkým vytahaným khaki třickem bylo krásné tělo, úzké seprané džíny dodávaly nedbalý a všední dojem celé její postavě. Zrzavé vlasy měla rozpuštěné a ležérně upravené nebo lépe neupravené. Velké modré oči byli zvýrazněny velmi pečlivě černou linkou. Oči ale působily smutným dojmem. Byl z nich cítit strach, ponížení a nejistota. Její tenounká ruka pomalu kroužila čajovou lžičkou, která byla možná tlustší než její paže. Byl to dnes její poslední z každodenních pěti šálků kávy. Vždy si ji objednávala bez cukru napůl s odtučněným mlékem. Vypadala jako nádherná stará paní. Přitažlivě přesto odpudivě. Odpuzovala svou skleslostí a omšelostí. Byla uzavřená ve své hlavě, kde se schumlovaly jako klubko drátů různé myšlenky. Nejčastěji myslela na to co by mohlo být dál. Měla neuvěřitelný hlad, ale v téhle restauraci jsou záchodky pro dámy velmi špatně udělány. Každý zvuk je slyšet po celé místnosti a její největší strach byl z prozrazení. Břicho jí stahovala lahodná bolest, celý den neměla nic kromě kávy a byla na sebe náležitě pyšná.

Uspokojená svým hladověním si objednala polovinu cheesecaku. Číšník na ní udiveně pohlédl a ona se zčervenala. Co to dělá? Mohla konečně splnit dokonalý den, mohlo to vzrůst v dokonalý týden, ale ne, ona znovu vše zkazí. Ostatně jako vždy. Všichni vidí jak je tlustá. Všichni vidí jak je šeredná. Všichni vidí jak je hloupá. Všichni vidí jak je slabá. Všichni vidí jak je k ničemu. Ani slepý kůň by jí nechtěl nosit na svém hřbetě a poslouchat její řeči. Raději otevřela knihu a začetla se do ní. Byla to kniha plná negativních emocí. Přesně pro ni o ní.

Za pět minut vystoupí jako každý pátek náhodná kapela. Majitelé kavárny dávají možnost začínajícím "umělcům" ohromit obecenstvo. Většinou je tak skvělá že po ní obecenstvo začne nabroušeně házet zbytky dezertů a hlasitě provozovat zvuky typu ať jdou do jedné zadní části většiny živočichů. Dnes ale mělo být všechno jinak. Tahle kapela je notoricky známá tím že je prý úplně jiná než ty ostatní. Možná to ji donutilo sem dnes jít a to i přes odpor k těm záchodkům kde se nedá nic s jejím žaludkem udělat.

Když před ní číšník položil tác s tvarohovým dortem sliny se začli zběsile hromadit v ústech. Ucítila jejich tíhu. Cítila že pořád je jěště čas to zastavit. Nemusí to dělat. Číšník se na ní pořád díval a poté řekl: "Jsem rád vidět někoho jako ty jíst." Ona mu věnovala pohled nech-mě-být a nevím-co-tím-jako-myslíš, on raději odešel. Co jako chtěl? Ona je tlustá, ale že by si z ní musel dělat takovýhle vtípky není podle ní příliš vhodné. Pořád je čistá. Nemusí. Lžička se pomalu a klouzavě přibližovala k malině a rychle ji vydloubla z důlku a strčila ji do pusy. Sladkokyselá chuť probudila její mozek z ticha do bouře. Bylo to silnější a prudší než když vypijete nadměrné množství alkoholu a vaše nálada je nezastavitelně optimistická nebo pesimistická.

Těsně předtím než začly hrát první tóny byl Katein talíř až na pár drobečků prázdný. Číšník nevěřícně kroutil hlavou a líbezně se na ni usmíval když talíř odnášel. "Jsem asi hodně tlustá, tohle už se nikdy nesmí stát!" bylo to na co myslela. Bude to muset ze sebe dostat. Počká až dohrají první píseň a půjde za restauraci, tam nikdo nechodí a může se schovat do keře.
 


Comments

1 Wiky Dream Wiky Dream | Web | 12. july 2014 at 18:16 | React

wow... tak tohle je opravdu hodně dobře napsáno , moc se mi to líbilo :-) ... asi mi nebudeš věřit, ale normálně jsem se rozbrečela, protože mi to  hodně silně připomělo jednu část mého života.. kdy jsem si taky takhle krásně ničila zdraví... Některý holky jsou hold blbý a i když se z té hlouposti vyléčíme tak si nikdy nepřestanem připadat tlustý...

2 Sabí Sabí | Web | 13. july 2014 at 1:23 | React

páni. to je tak dokonale napsáno,až se klepu.
fakt nádherné. myslím,že je to i hodně reálné. umíš psát dokonale

3 Lukáš Lukáš | Web | 13. july 2014 at 8:51 | React

[1]: to ale není hloupost, to už je nemoc, která by se měla léčit (v zájmu pacientky) :-)

4 FuckedMia FuckedMia | Web | 13. july 2014 at 12:15 | React

[3]: S tím nemohu víc než souhlasit, ale v dnešní době plné falešných povrchních ideálů je těžké do této situace nespadnout. Potom se dotyčná osoba musí sama odrazit ode dna a vrátit se zpět na nohy.

5 Wiky Dream Wiky Dream | Web | 13. july 2014 at 17:46 | React

[4]: souhlasím s tebou

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement