Kapitola 5. - Uhnilé narozeniny

20. july 2014 at 12:00 | FuckedMia |  Milující
V den jejích sedmých narozenin byl krásný jarní den, první jarní den ve kterém bylo dokonce takové teplo že broučci vzlétali ke své zářivé hvězdě a v teplé koupeli záření si rozmrazovali a procvičovali ztuhlá křidélka. Ale neužívala si ho, spíše ho protrpěla jako protrpíte čekání v kilometry dlouhé frontě v supermarketu, který má 50% slevu na vše. Ruka se jí klepala a málem svými prsty, které více připomínali křupavé tyčinky, upustila konev s vodou do čerstvě zrytého záhonku. Při každém kroku se ozvalo křupnutí kyčelní kosti a pohyb tak byl trošku nevyrovnaný. Celá postava připomínala zvadlou shrbenou a hlavně vyschlou květinu. Vlasy vypadali více jako chlupy na broskvy, ne jako letně zbarvená vlna ovečky. Kdejaký fanoušek sci-fi by si myslel že proti němu kráčí zombie, který vstal ze záhrobí za účelem, místo pojídání mozků, sloužit. Když ona živá mrtvá postava došla na konec záhonu, podlomila se jí kolena, která byla veliká jako glóbus oproti tužkovitým nohoum, na kterých byli zřetelné všechny svaly, co přežily. Hlava byla poslední co dopadla do hnědé blátivé hmoty a špína se nepravidelně rozprostřela po vyčerpaném andělském nosu, puse a očních víčkách.
"Říkal jsem ti ať jí dáš nažrat!" zněl hlas postaršího muže.
"Mě ale bavilo jak se trápí a hubne. Chtěla jsem sepsat knížku o nové superúčinné dietce. Kdyby měla hlad tak by si řekla ne?," zněl ještě opovrhlivější jemný hlas: "Nakrmíme ji a bude v pohodě. Snad." Zasmála se vysoko položeným smíchem mentálně retardovaného a duchem nepřítomného jedince.
 


Comments

1 Wiky Dream Wiky Dream | Web | 20. july 2014 at 17:30 | React

tohle je fakt hodně krutá povídka a taky hrozně smutná, strašně mi je té holčičky líto, nejraději bych jí pomohla, ale naštěstí je to jenom povídka :-)

2 Lukáš Lukáš | Web | 22. july 2014 at 10:40 | React

[1]: nó... toto je sice povídka, ale kdo říká, že něco podobného či horšího se už nestalo v minulosti ? :) ;-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement